Cibulové kroužky z Burger Kingu: z čeho doopravdy jsou?

Cibulové kroužky z Burger Kingu jsou fenomén. Pokud máte rádi cibulové kroužky, tak jedním z prvních fast foodových řetězců, který by vás měl napadnout je Burger King. Burger King své cibulové kroužky nabízí na svém menu již od samého počátku a nejlepší jsou v kombinaci s pikantní omáčkou. Postupem časů se staly oblíbené i v ostatních řetězcích a dnes si je lze můžete objednat i v klasických restauracích. Objevil Burger King návod jak dokonale připravit cibuli nebo za to může pikantní omáčka se kterou jsou tak dobré? Ať tak či onak, cibulové kroužky jsou známé po celém světě a my vám řekneme, co v nich najdete.

VĚDĚLI JSTE, ŽE ve většině franšíz zejména na území USA lze k menu dostat tzv. Frings. Je to věc, která není ve stálé nabídce, ale většina strávníků o ní ví. Frings jsou pro nerozhodné lidi, kteří neví, jestli si k menu objednat hranolky nebo cibulové kroužky. Dostanete do pytlíčku polovinu hranolek a polovinu cibulových kroužků. Geniální, že?

Ve většině franšíz zejména na území USA lze k menu dostat tzv. Frings. Je to věc, která není ve stálé nabídce, ale většina strávníků o ní ví. Frings jsou pro nerozhodné lidi, kteří neví, jestli si k menu objednat hranolky nebo cibulové kroužky. Dostanete do pytlíčku polovinu hranolek a polovinu cibulových kroužků. Geniální, že?

Cibulové kroužky z Burger Kingu obsahují příliš sodíku

Cibulové kroužky z Burger Kingu: z čeho doopravdy jsou? + recept

Stejně jako většina nabídky menu od Burger King, ani cibulové kroužky nejsou nejzdravějším jídlem, které si zde můžete objednat. Sice v nich není obsaženo tolik kalorií a tuku jako v ostatních jídlech, ale tato vegetariánská varianta představuje další zdravotní rizika – sodík. Určitá dávka sodíku je sice nezbytná pro naše tělo, ale většina lidí přijímá sodíku více než je zdravé. Průměrné doporučené množství sodíku je méně než 2.300 mg a malá porce cibulových kroužků obsahuje 37% této denní doporučené dávky.

Cibulové kroužky jsou v BK známé po celém světě

Cibulové kroužky z Burger Kingu: z čeho doopravdy jsou? + recept

Různé fast foody mění své položky v menu v závislosti na zemi nebo oblasti, kde se daná franšíza nachází. Cibulové kroužky z Burger Kingu však dostanete úplně v každém Burger Kingu kdekoli na světě od Kazachstánu po Jamajku.

Cibulové kroužky ve skutečnosti neobsahují tolik cibule!

Cibulové kroužky z Burger Kingu: z čeho doopravdy jsou? + recept

Málokdo to ví, ale i když tyto cibulové kroužky chutnají jako cibule, tak neobsahují plátky celé cibule jak by se mohlo na první pohled zdát. Burger King své cibulové kroužky vyrábí s použitím cibule ale i řadou dalších ingrediencí jako je mléko, mouka a strouhanka. Společně s nasekanou cibulí vznikne pasta, kterou lze tvarovat do prstenců a po zmrazení ji lze krásně obalit.

Cibulové kroužky by nebyly stejné bez jejich omáček

Onion rings by nebyly stejné bez Burger King omáček

Cibulové kroužky chutnají nejlépe s nějakým dipem. Já osobně je mám nejraději s ranch dresingem, ale Burger King si pro ně připravil jinou dobrotu. Burger King pikantní omáčka, která má lehce chuť po cibuli k nim totiž dokonale sedí. Ve spojených státech Burger King nabízí ve své nabídce 6 omáček: Burger King omáčka, buffalo, krémová, křenová, medová hořčice, BBQ a ranch. Všechny tyto omáčky a zejména originální BK omáčka přispěly k proslavení této křupavé dobroty.

RECEPT NA CIBULOVÉ KROUŽKY: Můžete si je udělat doma sami

Cibulové kroužky z Burger Kingu: z čeho doopravdy jsou? + recept

Cibulové kroužky si můžete udělat i vy sami doma a není to vůbec nic složitého. Zkrátka si nakrájejte cibuli na středně tlusté kolečka, poté kolečka rozdělte na cibulové “prstýnky” a můžete začít obalovat. Obalujte je klasickým trojobalem a za pár minut vykouzlíte vlastní domácí cibulové kroužky. My jsme pro vás také připravili recept na ty fast foodové originální cibulové kroužky z Burger Kingu, které se vyrábí z cibulové pasty a lze si je vyrobit stejně veliké!

Jmenuji se Filip a věřím, že život je příliš krátký na špatnou kávu a nudné jídlo. Nejraději mám asijskou a italskou kuchyni a mé oblíbené suroviny jsou avokádo a koriandr. Jsem spoluzakladatelem webu bestrecepty.cz, kde se i lidé mohou zapojit a přidávat své recepty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..